Zaznacz stronę

Athemi…

…czyli domowa hodowla labradorów. Została zarejestrowana w ZKwP i FCI w 2014 r. Nazwa powstała od imion naszych „mitologicznych” psiaków: ATena, HElios, MIdas – ATHEMI.

Początki

Nasza przygoda z labradorami zaczęła się w maju 2009 roku. Marzeniem naszego syna był pies -labrador. A że marzenia należy spełniać 🙂 zaczęliśmy szukać hodowli, która miała takie psiaki. I tak trafiliśmy do hodowli Sarracenia. Wybraliśmy w niej biszkoptowego maluszka i Michał dostał go w dniu swojej I-wszej Komunii Św. Synowie jako miłośnicy mitologii nazwali go MIDAS. Bardzo to imię do niego pasowało, był dostojny, elegancki, psia arystokracja jak król Midas 😉 Dzięki niemu zaczęliśmy jeździć na wystawy, zloty i spotkania labradorowe, poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, miłośników rasy.

Helios

W styczniu 2011 roku wzięliśmy jako dom tymczasowy z obornickiego schroniska Azorek mix labradora. Był to pies znaleziony w lesie, ktoś przywiązał go do drzewa 🙁 Jako że był bardzo pogodny, słonecznego koloru daliśmy mu imię boga słońca – HELIOS. Zaczęliśmy szukać mu domu ale… nie udało się. Ujął nas swoim charakterem i urokiem osobistym, nie potrafiliśmy już go oddać.  14 lutego podjęliśmy decyzję, że HELIOS u nas zostaje – został naszą Walentynką.

Atena

W grudniu 2012 zrealizowaliśmy nasze kolejne marzenie. Do naszego domu przyjechała z hodowli Z Grodu Hrabiego Malmesbury czekoladowa labradorka – ATENA. Mała brązowa kuleczka wniosła do naszego domu wiele pozytywnej energii i radości. A nasze życie zaczęło coraz bardziej kręcić się wokół labradorów. Z przyjemnością spacerujemy z nimi po lesie, chodzimy na szkolenia, jeździmy na wystawy, spędzamy czas z ludźmi tak jak my pozytywnie zakręconymi labradorowo 😉

Achaja

W lutym 2015 urodził się u nas pierwszy miot labradorów, mamą została nasza suczka Atena, a ojcem Rock z hodowli Play Mor. Została z nami suczka z tego miotu ACHAJA. Pozytywna, wesoła, z super charakterem czekoladowa kuleczka 😉