Zaznacz stronę

Athemi…

…czyli nasza domowa hodowla labradorów została zarejestrowana w ZKwP (oddział Poznań) i FCI w 2014 r. Nazwa powstała od imion naszych „mitologicznych” psiaków: ATena, HElios, MIdas – ATHEMI.

Początki

Nasza przygoda z labradorami zaczęła się w maju 2009 roku. Marzeniem naszego syna był pies -labrador. A że marzenia należy spełniać 🙂 zaczęliśmy szukać hodowli, która miała takie psiaki. I tak trafiliśmy do hodowli Sarracenia. Wybraliśmy w niej biszkoptowego maluszka i Michał dostał go w dniu swojej I-wszej Komunii Św. Synowie jako miłośnicy mitologii nazwali go MIDAS. Dzięki niemu zaczęliśmy jeździć na wystawy, zloty i spotkania labradorowe, poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, miłośników rasy.

Niestety 28 maja 2014 roku Midas nagle i niespodziewanie w wieku 5 lat odszedł… jednak na zawsze zostanie w naszych sercach.

Helios

W styczniu 2011 roku wzięliśmy jako dom tymczasowy z obornickiego schroniska Azorek mix labradora. Był to pies znaleziony w lesie, ktoś przywiązał go do drzewa 🙁 Jako że był bardzo pogodny, słonecznego koloru daliśmy mu imię boga słońca – HELIOS. Zaczęliśmy szukać mu domu ale… nie udało się. Ujął nas swoim charakterem i urokiem osobistym, nie potrafiliśmy już go oddać.  14 lutego podjęliśmy decyzję, że HELIOS u nas zostaje – został naszą Walentynką. Helios był z nami prawie 9 lat. Odszedł 20 listopada 2019, przegrał walkę z chorobą Cushinga.

Atena

W grudniu 2012 zrealizowaliśmy nasze kolejne marzenie. Do naszego domu przyjechała z hodowli Z Grodu Hrabiego Malmesbury czekoladowa labradorka – ATENA. Mała brązowa kuleczka wniosła do naszego domu wiele pozytywnej energii i radości oraz zapoczątkowała naszą hodowlę.

Achaja, Hellada, Demeter

W lutym 2015 urodził się u nas pierwszy, czekoladowy miot labradorów, mamą została nasza suczka Atena. Z tego miotu została z nami suczka -ACHAJA. Pozytywna, wesoła, z super charakterem czekoladowa dziewczynka. Z kolejnych miotów pozostały z nami jej córki HELLADA (ur. 28.12.2017) oraz DEMETER (ur.12.11.2019).

Nasze suczki są częścią naszej rodziny, mieszkają z nami w domu. Spędzamy z nimi dużo czasu na spacerach, wypadach nad wodę, wyjazdach na wystawy. Podczas tych aktywności robimy psiakom mnóstwo zdjęć co stało się naszym hobby 😉 Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć w Galerii.

Hodowanie stało się naszą pasją. Staramy się odpowiednio dopierać przyszłych rodziców, aby szczeniaki wychodzące z naszej hodowli były wolne od chorób genetycznych, zrównoważone psychicznie oraz o pięknym eksterierze. Maluszki odchowywane są w naszym salonie 😉 więc przez kilka tygodni są częścią naszego życia rodzinnego. Wkładamy w ich odchowanie całe nasze serce,bo wiemy jaki duży wpływ ma to na ich dorosłe życie. Ważne dla nas jest aby nasze szczeniaki trafiły do odpowiednich domków oraz abyśmy mieli kontakt z właścicielami maluchów z naszej hodowli.

Zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej, fan page na fb, a w razie pytań polecamy kontakt telefoniczny lub mailowy.

Renata i Viktor Łopatka